Co musíte vědět o brusinkách?


Brusinky jsou ovoce příbuzné borůvkám. Na rozdíl od nich ale mají více ostrou a kyselou chuť. Syrové se konzumují jen velmi zřídka. Obvykle se konzumují sušené anebo v podobě kompotů, brusinkového džusu nebo brusinkového čaje. Brusinky obsahují především sacharidy a vlákninu. Obsahují také mnoho jednoduchých cukrů, které jsou ale doplněné o výživné látky, jako je vitamín C, E, K1, mangan nebo měď.

brusinky

Obsahují také vysoký obsah antioxidantů, které se nacházejí ale především ve slupkách brusinek. Pokud konzumujete brusinky v podobě džusu, ztrácíte tím možnost přijmout vysoký obsah antioxidantů. Brusinky slouží jako prevence proti infekcím močových cest. Doporučují se i jako doplněk při léčbě tohoto onemocnění. Slouží ale zejména na snížení rizika vzniku tohoto onemocnění. Pouhými brusinkami své močové cesty nevyléčíte. Pro zdraví močových cest jsou ale jedním z nejlepších přírodních doplňků.

Podle jistých studií mohou také brusinky sloužit jako prevence rakoviny žaludku a jako prevence vzniku vředové choroby žaludku. Zabraňují totiž infekci, kterou způsobuje Helicobater pylori, a ta se považuje za hlavní příčinu nejenom zánětlivých onemocnění žaludku, ale i právě vředové choroby a karcinomu žaludku.

brusinky

Pravidelná konzumace brusinek také přispívá ke zdraví našeho srdce. Podporují pružnost cév, což je důležité jako prevence proti krevním sraženinám. Sloučeniny, které se v nich nacházejí, napomáhají také ke snižování krevního tlaku a pomáhají zvyšovat hladinu dobrého cholesterolu, a naopak snižovat hladinu toho špatného.

Konzumace brusinek je bezpečná, pokud se udržuje ve zdravé míře. Pozor by si měli dávat jen ti, kteří trpí onemocněním ledvin. Vybírejte si ale kvalitní produkty a kvalitní brusinky, například brusinky obecné Darka shop. Zakoupením kvalitních brusinek máte jistotu, že z nich získáte všechny výše uvedené benefity.