Maličký každodenní rituál ke kráse, sebedůvěře a šťastnějšímu životu

Opakující se chování a každodenní pravidelnost nám mohou přinést více vyrovnanosti, sebevědomí a také osobní pohody. Zejména, jde-li o váš vzhled a nacházíte se ve svém zrovna ne jednoduchém životním období. Tyto každodenní rituály vás vrátí k sobě samé, k realitě, nebudete se tak v životním chaosu, který se občas stává, ztrácet, neztratíte přes všechny životní nástrahy sama sebe.

Jak na to?

Navzdory tomu, jak se zrovna v té které životní situaci cítíte, udělejte ihned ráno, jen co vstanete, těchto pár činností:

1. Podívejte se na sebe do zrcadla.
2. Navoňte se svým oblíbeným parfémem. Nezapomeňte vnímat a vychutnávat si jeho vůni, zhluboka dýchejte.
3. Použijte make-up.
4. Při pohledu na sebe se usmívejte.
5. Říkejte si“ mám se ráda“.

Tento jednoduchý rituál opakujte každý den. Díky němu poznáte, že se máte ráda a změníte způsob, jakým se cítíte. Během této chvíle si budete vážit sama sebe, a tím se váš život začne také měnit. Nejenom ve vás samé, ale i kolo vás se bude vytvářet pozitivní energie. Začnete více vnímat, dávat a přijímat lásku.

Důležité je, abyste tu chvíli naplno procítily. Myslete v tuto chvíli jen na sebe, všímejte si toho, co je na vás krásné, co na vás ostatní lidé chválí, ať to jsou například vaše oči, nebo krásný úsměv. V tuto chvíli jste to vy, jenom vy, tady a teď.

Navzdory tomu, kde se zrovna nacházíte, v jakých životních podmínkách, se kterými lidmi, s jakými životními trablemi a situacemi se potýkáte, tento rituál provádějte denně pokud možno alespoň týden. Při líčení vnímejte vůni kosmetiky, barvy, které na sebe nanášíte. Všímejte si, jak se vaše tvář pod líčidly mění a krásní. Možná to pro některé ženy bude zpočátku velice obtížné, ale vydržte.

Mnoho žen již potvrdilo, že během tohoto jednoduchého rituálu i po něm pocítilo zvýšenou touhu po romantice, jiné byly otevřenější k nalezení lásky. Další ženy se cítily dobře v navazování kontaktů a některé s překvapením zjistily, že samy od sebe a s lehkostí začaly flirtovat.