Snídaně pro dobrý den

Mnoho žen je zoufalých, protože se jim, přes veškerou snahu, nedaří zhubnout. Základem k úspěchu je samozřejmě pohyb, ale také pravidelná strava. A podle doporučení odborníků, je důležitá hlavně vydatná snídaně.
Pokud snídaně nebudete odbývat, dostanete energii na celé dopoledne a nebudete hladově šilhat po nezdravých sušenkách, nebo bagetách. Inspirujte se našimi zdravými typy, které vytvoříte během okamžiku. A nemusíte se už vymlouvat na nedostatek času.

musli

Vitamínová bomba

Připravte si zdravou alternativu ke kupovaným jogurtovým nápojům. Ten náš je plný ovoce a kvalitních surovin. Protože si jej vyrobíte sama, budete vědět, co v něm je.

2 porce, příprava 5 minut

Postup:
Do mixéru vložte půl šálku nakrájeného měkkého ovoce (vhodný je například banán, mango, jahody, ananas, nebo lesní plody), je jedno, zda zvolíte jen jeden druh oblíbeného ovoce, nebo jeho směs. Přidejte dva nakrájené stvoly řapíkatého celeru, dvě polévkové lžíce namíchaných lněných a slunečnicových semínek, jednu až dvě lžíce medu nebo sirupu z agáve a jeden kelímek kvalitního bílého jogurtu. Vše rozmixujte na hladkou hmotu a přelijte do skleniček. Podávejte vychlazené. V letních měsících můžete doplnit o šálek ledových kostek.

Tyčinky plné ořechů a semínek

Tyto tyčinky jsou výborné a navíc plné proteinů, vitamínů, minerálů a vlákniny. Na tyčinkách si můžete pochutnat ihned při snídani, nebo si je zabalte s sebou do práce, nebo do školy. Tyčinky, ale můžete i skladovat, a to ve vzduchotěsné nádobě, kde vydrží zhruba týden. V chladu v lednici, tyčinky vydrží klidně i měsíc. Ovšem pokud je nestačíte sníst dřív.

koktejl

cca 20 kusů, příprava 15 minut, pečení cca 25 minut

Postup:
Ve vhodné míse dobře promíchejte jeden šálek ovesných vloček, jeden šálek směsi ze sušeného ovoce a ořechů, dvě polévkové lžíce chia semínek a dvě polévkové lžíce lněných semínek. Na hluboké pánvi rozpusťte 50 gramů másla a přidejte ½ šálku medu, dvě polévkové lžíce třtinového cukru a jednu lžíci vanilkového cukru. Míchejte dokud se cukry nerozpustí a všechny suroviny nespojí v hladkou hmotu. Pak odstavte a nechte mírně zchladnout.

Do zchladlé směsi nasypte suché ingredience, přidejte dvě velká vejce a dobře zamíchejte, aby se všechny suroviny spojily. Lžící směs naneste na plech vyložený pečícím papírem, vidličkou hmotu pevně rozprostřete po celé ploše a stlačte ji.
Pečte 25 až 30 minut, při teplotě 180 stupňů, do té doby, než hmota ztuhne a na povrchu mírně zezlátne. Pak ji nechte na plechu úplně vychladnout a ze studené hmoty nakrájejte tyčinky.