Bazénová sůl je velmi žádaná z několika důvodů

Bazénová sůl https://www.chlorito.cz/sul-do-bazenu? Nic neobvyklého, dnes si můžete vodu v nádrži na koupání osolit podle libosti, třeba i tak, aby vám připomínala silně přesolenou polévku. Pochopitelně nebude vhodná na pití, ale svá pozitiva bude mít z jiných důvodů:

Domácí moře

Česká republika je země bohatá na historické i přírodní skvosty a jsme v tomto ohledu jednou ze světových velmocí. Co nám však schází, je moře či oceán. Dovolenou u moře považujeme mnohdy za ideální způsob relaxace a není divu – je to způsobeno několika faktory: Za prvé je v blízkosti rozsáhlé vodní plochy dokonale ionizovaný vzduch, záporné ionty mají blahodárný vliv na zdraví všech živých organismů.

hladinový plovák

Za druhé je vzduch prosycen solnými výpary, mořská sůl obsahuje mnoho cenných minerálních látek a my je na pobřeží nevědomky vdechujeme a zásobujeme jimi tak svůj krevní oběh přímo z plic. To samé si ovšem můžeme vytvořit i doma – na zahradě u bazénu. Nasypat mořskou sůl do vody a alespoň zčásti simulovat pobyt u moře není problém, sůl je levná a není nic snazšího, než ji koupit ve velkém balení po 25 kg. Musíme si dát pouze pozor na korozi, protože slaná voda se neblaze podepíše na kovových částech, zejména na schůdcích, potrubí a armaturách. Nic jiného však v zásadě nehrozí, pouze buďme ohleduplní a opatrní při vypouštění osolené vody do kanalizace, abychom tím neohrozili okolní vegetaci.

bazénový tobogán

Desinfekce vody solí

Bazénová sůl se však využívá i pro desinfekční účely. Jestliže jí nasypeme do vody v mnohem menší koncentraci, než jaká je v oceánech, a uvedeme do provozu zařízení pro elektrolytický rozklad solného roztoku (solinátor), pak se na jedné z elektrod uvolní chlorové ionty a ty poslouží jako desinfekční činidlo. Je stejně účinné jako chlorové tablety a navíc má příznivější dopad na lidskou pokožku a sliznice. Tento způsob desinfekce vody v bazénu je vhodný i pro alergiky, není agresivní, a je přijatelný i pro malé děti a seniory.