K žádosti o hypotéku si můžete vzít spolužadatele

Nejčastěji o hypotéku žádají mladí lidé, kteří se chtějí osamostatnit, ale také můžou chtít si o hypotéku zažádat lidi, kterým je víc jak 50 let. Často se říká, že věk je jen číslo, ale když žádáte o hypotéku, je to velmi zásadní. Banky si totiž určují maximální věkovou hranici, do kdy by měla být hypotéka splacená. Tudíž když si budete chtít vzít hypotéku v pozdním věku, budete mít kratší dobu splatnosti. Například pokud vám bude 50 let, tak dosáhnete na hypotéku jen se splatností 20 let. Tudíž čím kratší doba splatnosti, tím větší bude měsíční splátka.

starší pár

V jakém věku si požádat o hypotéku?

Ideální věk, kdy si můžete zažádat o hypotéku je mezi 28 a 35 lety, který má našetřeno alespoň 20% z hodnoty kupované nemovitosti, dále musí mít dostatečně velký příjem a nemá žádné dluhy a exekuce. Se získáním hypotéky můžou mít lidi, kterým je například 20 let či 50 let. U mladých lidí to takový problém není, jelikož do ideálního věku dorostou, ale problém je u padesátníků, těm každý další rok zátěží.

Jak získat hypotéku ve větším věku?

Řešením může být to, že si splatnost hypotéky lidi po padesátce můžou prodloužit tím, že si k hypotéce přizvou mladšího spolužadatele. Může například jít o mladšího partnera, sourozence či vlastní dospělé dítě. Splatnost hypotéky, tedy se bude odvíjet od věku spolužadatele. Spolužadatel by měl mít dostatečně velký příjem a měl by splňovat všechny podmínky banky. Pokud se starší žadatel dostane do důchodového věku, může předat splatnost hypotéky mladšímu žadateli a ten hypotéku bude splácet. Spolužadatel Fahd zde můžete najít více informací a také si zažádat o hypotéku.

lidské ruce

Hypotéka do 75 let

Každá banka posuzuje věk žadatele trochu jinak. Pokaždé se dozvíte maximální věk, do kdy by bylo dobré mít hypotéku splacenou. Některé banky chtějí mít hypotéku splacenou do 65 let věku a některé zas přidají léta na víc.