Dodávka jako pohotovostní vůz pro vodáky

Také rádi jezdíte na vodu? Tradice této svérázné zábavy pochází z doby socialismu, kdy se jednalo o jeden ze symbolů vzdorování tamnímu společenskému systému. V té době nebyly otevřené hranice a cestovat jsme mohli jen do vymezených oblastí, a to mnohdy s potížemi na hranicích, kdy se vyplňovalo celní a devizové prohlášení. Vodáci to však měli o mnoho snazší, jezdilo se většinou jen na Sázavu, na Lužnici, na Vltavu, na Otavu, na Berounku nebo na Ohři, řeky se průběžně střídaly a nedalo se říci, že by se vodáci při splouvání řek někdy nudili. Pokud vyšlo počasí, byl to fantastický zážitek a lidem ani tak moc nescházelo, že nemohli vycestovat třeba do Rakouska nebo do Itálie.

řeka Lužnice v Táboře - jez Pokorný (Tábor IV.)

V současné době se opět vodáctví dostává do hledáčku zájmu vzhledem k tomu, že jde o dovolenou relativně levnou, velmi zábavnou, v překrásné přírodě, a pohybově náročnou, což ještě zlepšuje fyzickou kondici. Cestování do zahraničí se navíc řada lidí již nabažila a na českých řekách také nemáte potíže s jazykovou bariérou.

pronajatá dodávka

Vodácké akce můžete realizovat dvěma způsoby. Buď si pronajmete veškeré vybavení z půjčovny, anebo si povezete vybavení vlastní. Ten druhý způsob je výhodný hlavně tehdy, chcete-li měnit plány podle počasí a stavu vody, a nebýt na půjčovnách ve všem závislí. Tehdy se také vyplácí pronajmout si vůz z půjčovny dodávek v Praze 6 Rentcarservice.cz, který poslouží jako pohotovostní vozidlo, kam uložíte veškerou bagáž. Nemusíte se s ní pak vláčet po řece, lodě budou prázdné a budete v nich mít pouze pár věcí a nějakou svačinu.

K dodávce je možné pronajmout i přívěs a případně lodě vozit na svařované přívěsové nástavbě na různá místa, která jsou vodácky zajímavá, a vyhnout se tak např. oblastem městských aglomerací, což je třeba případ Soběslavi, Plané nad Lužnicí a Sezimova Ústí na řece Lužnici, anebo města Sokolov na řece Ohři.