Jaké výhody má kamenná dlažba vnitřní?


Jen málokdo si tuto skutečnost uvědomuje, ale podlaha hraje velkou roli v tom, jak dobře se ve svém domově cítíme. A zatímco dříve byly běžné koberce, dnes je v módě linoleum, především pro svou snadnou údržbu.

Ovšem i když jsou tyto dva typy zdaleka nejvíce rozšířené, rozhodně to neznamená, že jsou jediné. Existuje mnoho dalších možností, ze kterých si můžeme při stavbě či rekonstrukci našeho domu nebo bytu vybrat.

kamdlazba5

Jednou z těch méně známých, avšak i tak poměrně často používaných, je kamenná dlažba vnitřní. V podstatě jde o kamenné dlaždice, které tvoří podlahu. A podobně jako ten vnější typ, i tyto mají určité výhody, kvůli kterým se vyplatí je v některých případech použít.

Tím prvním je jejich tepelná vodivost, kterou oceníme zvláště v horkých letních měsících. Díky ní totiž zůstane tato dlažba chladnější, než například klasické lino. Díky tomu je v dané místnosti o něco chladněji. Toho s oblibou využívají například domácí zvířata, jako psi nebo kočky.

Jistě, v zimě to takovou výhodu nepředstavuje, neboť dlažba zůstává stále studená. I to je důvod, proč se obvykle nepoužívá v obytných místnostech, nýbrž například v hale či v prádelně.

kamdlazba6

To souvisí s jejich další výhodou, kterou je snadná údržba. Pokud na ně nanosíme bláto, pak obvykle stačí mokrý hadr. Na rozdíl od lina se také nečistoty neodstanou nikam dovnitř a neulpívají zde. Je tedy snadné je i při minimální péči udržet v odpovídající čistotě.

Zmínit je potřeba také jejich nepromokavost. Právě pro tuto svou vlastnost bývají často umisťovány právě do prádelny či koupelen, tedy do míst, kde v případě úniku vody bude nejspíše hrozit zatopení. A toto rozhodnutí se často vyplatí.

Ze stejného důvodu ji najdeme i v sušárnách. Z pověšeného prádla někdy stále kape voda, což by mohlo jiný povrch poškodit.

Jak se tedy ukazuje, i tento typ podlahy má u nás své místo. Byla by tedy škoda jej nevyužít.