Newborn fotograf potřebuje vaše pochopení

Je těžké bojovat s předsudky u focení miminek. Některé maminky jsou vstřícné a chápavé a záleží jim na klidu a pocitu vyrovnanosti svého narozeného miminka a dají na rady profesionálky, která se věnuje focení miminek dlouhý čas. A má s tím proto i své bohaté zkušenosti.

Newborn fotograf je žena, takže oplývá empatií, něhou a pochopením pro ty maličkaté uzlíčky, které jejich starostlivé maminky přinesly do ateliéru. Fotí právě malinkatá miminka, která jsou na světě teprve pár dnů.

malé novorozeně

Proto je třeba naprosté empatie, něhy, klidu a harmonie u focení. A k tomu, milé maminky, potřebuje i umělecká fotografka vaši spolupráci. Ne jinak. Ona si dovede poradit, ale mnohdy jí maminky nedovolí – možná ze strachu anebo spíše z neznalosti, provést rychlé a citlivé úkony s tím, že jejich zlatíčko není zvyklé, aby na něho sahal někdo cizí. Nebo maminky odmítají při probuzení děťátka použití dudlíku – mají obavy, že si jejich brouček za tu minutku, co by mu svěřily dudlík do pusinky, zvykne na něj snad až do dospělosti. Přitom stačí rychlý pohyb, šup s dudlíkem do pusinky a děťátko se zcela neprobere, nepozná, že je v cizím prostředí, jen si spokojeně zadudlá a usne. A paní fotografka může „řádit“. Miminko je v klidu, spokojené, usazené v příjemné poloze pro fotografování na beanbagu a spokojeně spinká.

roztomilá holčička

Maminky, důvěřujte profesionální fotografce, která vám chce vyjít vstříc a poslouchejte, co říká: Předsudky a jak to vidím já Katerinasvobodova. Neodmítejte za každou cenu při focení dudlík – miminko jím rychle zklidníte a bude v pohodě. Dovolte si ukonejšit své dítě houpáním, pochováním, hlazením – pomáhá jim uvolnit se a zklidnit se.“

Je pravdou, že umělecká fotografie je nezastupitelná v rodinné albu. Můžete fotit, jak chcete, ale ateliérové fotografii „vyrobené“ zkušenou profesionálkou se prostě nevyrovnáte. Fotka musí být nejen precizní, ale měla by z ní dýchat i něha maličkého stvořeníčka, které by se mělo na svět jen usmívat. Žádná novopečená maminka nechce fotku ukřičeného a ubrečeného dítěte, ale ráda se pochlubí svým skvostem oblečeného do sladké růžové anebo šibalsky vykukujícího chlapečka.