Schodiště jak na zámku

Máte menší rodinný domek na poschodí a bojujete o každý centimetr užitné plochy? Přemýšlíte, jak se dostat do horního patra, aniž byste museli šplhat po požární tyči nebo lézt po žebříku? Máte možnost vyřešení prostoru točitým schodištěm. Asi nejkrásnější točité schodiště mají na zámku v Lednici, dokonce je vyřezáno z jednoho kusu stromu. Takové schodiště by vás stálo mnohonásobně víc než celý dům, pokud lze vůbec jeho cenu vyčíslit. Přiznejme rovnou, že žádné dřevěné točité schodiště nebude levnou záležitostí. Je to výrobně velice složitý proces, který vyžaduje letité zkušenosti a obratnost truhláře. Navíc každý dům je jiný, takže nelze okopírovat schodiště z jiného domu. Což zaručuje originalitu každého dřevěného točitého schodiště.

točitá schodiště

Pokud zvažujete tento typ schodiště, měli byste jít tam, kde mají s točitými schody zkušenosti. Nechcete přece, aby se na vašem zábradlí zaučoval nějaký nováček. Proto točité schodiště Fa-halvicek je tou správnou volbou. Každé schodiště je individuální, nikdy nejde o sériovou výrobu, proto osobní přístup firmy je také velice důležitý. Vše si sami řádně přeměří a navrhnou vám schodiště přímo na míru.

točité schodiště

Začínáte-li plánovat do svého bydlení točité schodiště, měli byste zvážit výhody i nevýhody. Jednoznačnou výhodou je ušetření prostoru. Dřevěné točité schodiště bude rovněž nádhernou podívanou pro vás a všechny, které si do domu pozvete. Nevýhodou je bohužel, že stěhování rozměrnějšího nábytku do horního patra bude velmi složité, ne-li po schodišti zcela nemožné. Zvolíte-li točité schodiště vinoucí se přímo kolem středového sloupku, tak nečekejte, že do horního patra po něm pronesete klavír.

Se stoprocentní jistotou si dovolíme tvrdit, že z dřevěného točitého schodiště se stane dominanta vašeho bydlení a budete si připadat jako někde na zámku.