Vhodný kamarád do deště

I když samozřejmě hlavní účel deštníku je každému znám, stává se však tento výrobek čím dál více i módní záležitostí. Nejen že nechybí v kabelce mnoha žena dívek. Při pořízení kromě základních parametrů, má vliv na výběr i design.

 

I deštník podléhá módním trendům. Ať už v případě barvy, vzoru či v popředí byl deštník skládací, poté byl hitem naopak velký neboli holový deštník, kdo neměl, nebyl cool. Trochu možná už je extrém, mít pro každou událost jiný deštník, tj. do společnosti, do práce apod. Ale proti gustu…

barevné deštníky

Dělení deštníku dle typu a systému

 

Deštníky se dělí na tři druhy – skládací, holové a golfové. Skládací deštníky jsou vhodné do kabelky, pánské aktovky, batohu či tašky. Zatímco holové deštníky disponují větším průměrem, tudíž poskytnou lepší ochranu před deštěm. Jejich obliba poslední dobou neustále roste. Stávají se elegantním doplňkem. Třetím typem jsou golfové neboli partnerské deštníky, které jsou určeny pro dvě osoby, čemuž odpovídá i velikost daného výrobku.

deštník v parku¨

V rámci systému si lze vybrat mezi manuálním, automatickým či plně neboli open and close otevíráním. Jak už lze z názvu systému odvodit, u manuálního otevírání deštníku se výrobek musí otevřít i zavřít ručně. Automatické otevírání umožňuje rozevření deštníku pomocí tlačítka, zavřít se však musí manuálně. Zatímco systém open and close je plně automatický, tj. otevření i zavření deštníku je pouze pomocí tlačítka.

 

Konstrukce výrobku je důležitá aneb z čeho vybírat

 

  1. Karbonová – ideální pro ty, kdo chtějí pevnou konstrukci výrobku, zároveň však disponující lehkostí. Díky tomu, že vlákna jsou tvořena z uhlíku, pyšní se značnou odolností nejen vůči větru, ale též vůči zlomení.

 

  1. Kovová – předností výrobku je levná pořizovací cena, konstrukce je vyrobena z hliníku nebo pochromovaného kovu. Nevyniká pevnou stabilitou, rovněž disponuje vyšší hmotností.

ochrana před deštěm

  1. Skelná vlákna – dráty jsou tvořeny ze skelných vláken, která jsou spojena pryskyří a stlačena do kulatého drátu, tyto dráty vynikají pevností, odolností a pružností. Deštník ze skelných vláken je stabilní a odolá i silnému větru.

 

Závěrem

 

Deštník je třeba vždy ponechat uschnout, pokud možno v otevřeném stavu. Skládat a dávat do kabelky pouze v suchém stavu. Rovněž nevystavovat výrobek přímému intenzivnímu slunečnímu záření, neboť by potah dešníku vybledl.