Prohlídka ojetého auta v servise – služba, která se vyplatí

            Testovací jízda může být faktickým začátkem další, neméně důležité součásti nákupu ojetého vozu a tou je odborná prohlídka v autoservisu.
kotoučové brzdy
 
Průběh a povaha servisní kontroly
 
–        Při servisní prohlídce, která se doporučuje nikdy nepodceňovat, je nutné se spolehnout nejen na odbornou radu mechaniků a techniků, ale také na kvalitu technologického vybavení, které má servis k dispozici.
–        Doporučujeme zvolit takový autoservis, který disponuje moderní diagnostickou a opravárenskou technologií a tu budete v malé garáži, byť možná velmi šikovného automechanika, jen velmi těžko hledat.
–        Je potřeba mít stále na paměti, že rozhodující pro následnou spokojenost s ojetým vozem je správná analýza jeho skutečného technického stavu. Mluvíme-li o servisní kontrole, je na mysli především prohlídka spodku vozu.
–        Především se jedná o kontrolu nosných částí vozu, které nesmí být jakkoliv opravované nebo zkorodované.
mechanik a autoservis
–        Žádejte také o kontrolu vůlí na obou nápravách, vpředu především na uložení nábojů kola a kulových čepů řízení a vzadu na přichycení ke karoserii. Pozornost servisního technika by neměla uniknout ani kontrola uložení pružin a také tlumičů.
–        Velmi důležitým bodem kontroly jsou brzdy, kdy se kontrolují brzdové destičky v kombinaci s opotřebením brzdových kotoučů a v případě ruční brzdy také správná funkce lanovodů.
–        Nezbytná je také kontrola výfukové soustavy, zda úplně nechybí nebo je funkční katalizátor. Dále se kontroluje únik provozních kapalin, od oleje až po brzdovou či chladicí kapalinu.
–        Na závěr technické prohlídky, ze které byste měli dostat platný protokol, trvejte také na kontrole pomocí diagnostického zařízení, které může objevit chyby zejména v řídící jednotce vozu.
 žena v servisu
Pokud projdete kvalitním autoservisem a podrobí se vaše ojeté auto výše popsaným technickým kontrolám bez chyb, můžete mít jistotu, že ojeté auto, které jste si vybrali, vám bude dobře sloužit.