Francie

Francie je velmi oblíbenou destinací. Když se řekne Francie, určitě se nám vybaví Eiffelova věž, krásné pláže, levandulová pole. Ale Francie je mnohem víc. Francie leží na jihu Evropy a její břehy omývá Atlantický oceán. Ve Francii se nacházejí pohoří Pyreneje a také Alpy, kde je nejvyšší hora Evropy Mont Blanc, o kterou se Francouzi dělí právě s Italy ( Monte Bianco). V překladu tato hora znamená “Bílá Hora.“ Dune du Pilat je největší duna z písku v celé Evropě. K tomuto místu jezdí hromadná doprava a můžete zde zaparkovat na prostorném parkovišti. Tato duna se tyčí nad Atlantickým oceánem až do výšky 110 m a nachází se v oblasti Akvitánie. Duna je široká až 660 m a dlouhá skoro 3 km, takže ji rozhodně nepřehlédnete.

Eiffelova věž

Carcasonne je středověké opevněné město a patří k velmi oblíbeným. Můžete zde obdivovat středověké kamenné domy, zámek, místní románsko-gotický kostel a mohutné hradby. Ubytovat se zde dá, posedět v místní restauraci, nakoupit suvenýry a brožurky v místních obchůdcích. Pokud jste fanoušky filmových míst, určitě stojí za návštěvu přímořské městečko Saint-Tropez, kde se natáčel film Četník ze Saint Tropez. V Provencii se nachází mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu. Krásný je přírodní kaňon Du Verdon. Kaňon vyhloubila právě říčka Verdon. Na konci kaňonu je jezero Svatého Kříže, kde můžete odpočívat a také si sportovně vyžít. To by nebyla Francie, kdyby jste neochutnali národní nápoj víno! Víno, které si Francouzi rádi vychutnávají k obědu, k odpolednímu posezení nebo k večeru při západu slunce.

Pokoj v BB hotelu

Pro milovníky vín určitě stojí za zmínku Alsaská vinná stezka, kterou lemují malebné vesničky. Jedná se o nejznámější vinnou stezku ve Francii. Stezka dlouhá 170 km se vine mezi vinicemi, městečky, vesničkami. Jedno z nejlevnějších ubytování nabízí hotely Formule1, menší pěkně vybavený pokoj s plochou televizí, sdílenou koupelnou. Wifi je v celém hotelu bezplatná pro hosty a za pár eur si můžete koupit snídani, ta je formou bufetu. Super je hotelová síť BB. Pěkně vybavené pokoje s vlastní sprchou a toaletou, televizí, klimatizací. Jen ještě připomínám, že při vstupu do země musíte mít platný certifikát: Očkování, PVR test ne starší ne72 hodin a nebo certifikát o prodělaném covidu do 180 dní. Po návratu do ČR již nic netřeba, jen doporučuji, pokud letíte letadlem, raději se ujistěte, že vámi vybraná letecká společnost něco nepožaduje . Třeba nějaký test navíc.