Solární plachta vodu ohřeje, a zároveň ochrání před nečistotami

Jestliže chcete co nejvíce ušetřit za čištění bazénové vody, tak se musíte v první řadě postarat o to, aby do ní vniklo co nejméně nečistot. A v tomto ohledu je pro všechny majitele zahradních bazénů neodmyslitelným pomocníkem krycí plachta na bazén.
volný čas v bazénu
Ovšem pozor, vybrat tu správnou krycí plachtu nemusí být zdaleka tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Nejde totiž jen o to, pořídit si prostě „nějakou“ krycí plachtu, a tu pak „nějakým“ způsobem na bazén upevnit. Snadno by se nám totiž mohlo stát, že dojde k tomu, že plachta nebude na bazén dobře pasovat, a tím pádem ani dobře těsnit. A to je zásadní problém. Pouze s dokonale padnoucí krycí plachtou váš bazén dobře ochráníte před znečištěním zvenčí, ať už se jedná o prach, listí, pyl, hmyz anebo jiné nežádoucí smetí. Konečný rozměr krycí plachty byste tedy vždy měli vybírat podle konkrétních rozměrů vašeho bazénu, ať už má jakýkoli tvar či velikost. V nabídce obchodů s bazénovým příslušenstvím najdete opravdu velký výběr různých plachet. A v případě, že by se vám náhodou stalo, že máte bazén atypických rozměrů, tak to nejlepší, co můžete udělat, je objednat si zhotovení plachty na míru. Mimo konkrétních rozměrů si dále můžete vybírat i z různých barev – k dispozici je krytí v černé a modré barvě.
květy u bazénu
Zapomenout byste ovšem neměli ani na to, že si můžete koupit nejen obyčejnou, ale také solární plachtu na bazén. Její velkou výhodou oproti klasickému krytí je to, že vám nabízí možnost ohřevu vody v nádrži za pomoci sluneční energie, tedy úplně zadarmo. Aby vše fungovalo, jak má, je nezbytné, aby solární plachta ležela přímo na vodní hladině. Navíc, zatímco přes den dochází k ohřevu vody, tak v noci plachta zabraňuje jejímu ochlazování. Můžete si tak užívat komfortu koupání ve vodě, která bude o několik stupňů teplejší, než kdybyste solární plachtu neměli.