Více brát než dávat

Nikdy se nemůžete spoléhat na to, že k něčemu přijdete zadarmo a bez toho, abyste do toho neinvestovali alespoň vaši energii nebo snahu. V současnosti jsou lidi o něco více sobečtější, a to ve všech ohledech. Nehledí se na nic, co se týká jiných a všichni si jdou prakticky pouze vlastní cestou, bez potřeby někomu pomáhat nebo někoho zachraňovat.

To se týče i vztahů mezi lidmi, které by nás měly přivést do stavu zamyšlení. Všechno bereme jako samozřejmost a málokdy se stane, že jsme ochotní se pro druhé obětovat a něco jim dát na oplátku.
objetí u moře

Když od vztahu očekáváte maximum

Jestli máte po svém boku milovanou osobu, nemyslete si, že ji máte jistou a už nikdy vám neuteče. Vztahy jsou v dnešní době poměrně náročné, a to i díky přístupu partnerů, kteří mnohdy nedokážou vyřešit zcela obyčejné problémy. Můžeme se často setkat s případem, kdy se dva lidi rozešli jenom z toho důvodu, že jeden z nich nebyl spokojený s tím, že se mu nedostávalo všeho, co od něho očekával.

Bohužel vztahy nejsou pouze o tom, co od nich čekáme, ale je nutné na jejich průběhu pracovat a vložit do nich více (nebo alespoň stejně), co nám je dané.

Pochopitelně, že když se náš vztah vymkne z našich ideálů dokonalosti, hledáme chybu v tom druhém, který nám toho jednoduše nedal dost. Ale myšlenka na to, co jste udělali vy proto, aby vám vše klapalo, už padne v zapomnění.
líbání při západu slunce

Proč chceme od vztahu více než dáváme?

Všechno, co se vám v životě přihodí, si musíte jednoduše zasloužit. A to nejen to dobré, ale i to zlé. A vás životní styl, který vedete se postará o to, aby tomu tak i bylo.

Nemůžete předpokládat, že bude stačit, když budete žít z lásky a obětavosti vašeho protějšku, díky čemu budete šťastní, ale nevložíte žádnou snahu ani energii k tomu, abyste mu to vrátili zpět.

Takový vztah je už předem předurčený k zániku. Bohužel za to může i skutečnost, že se z lidí stali egoisti, kteří touží po tom, pořád z někoho jen těžit. Může za to nejen výchova budoucí generace, ale i větší nenávist vůči tomu, s čím se neztotožňujeme, stres a práce, se kterými přicházíme denně do styku a okrádají nás o sílu, mít pro ostatní lidi pokoru, lásku nebo pouhý úsměv na tváři.