Pěstování vousů

Co během růstu vousů dělat a nedělat, aby byl finální výsledek co nejdelší a nejhustší? Zkrátka nejpohlednější? Chcete určitě, aby vaše plnovousy, knírky nebo bradky všech typů byly krásné a slušivé. Dovolte tedy pár rad na toto téma.

vousy a brýle

Materiál z proteinů

Stejně jako je tomu u vlasů, platí i u vousů: „Silný vous je dobrý vous!“ Když jsou silné, rostou hustěji, vypadají tlustší, nechce se jim během růstu tolik lámat a vypadávat. Je potřeba zajistit, aby ve vaší stravě byl dostatek proteinů. Myšleno těch zdravých. Ne se nacpat tučným masem na grilovačce! Postarejte se o to, aby měly ke své tvorbě prvotřídní materiál.

Co tedy konkrétně jíst?. Doporučují se např. ryby, drůbež, hovězí maso, fazole…

holá brada

Vitamíny skupiny B na zdraví

Možná jste slyšeli o léčbě lidí, kteří trpí ztrátou vlasů či vousů biotinem. Ten je známý též jako vitamín B 7 (také je používán název vitamín H). Odborníci se shodují, že samotný vitamín B 7 to nezachrání. Pro zdravou pleť vlasy a vousy je potřeba doplňovat celou sérii vitamínů B. Tělo si některá „béčka“ samo vytváří. Ovšem jak stárne, tato schopnost bohužel klesá.

Co tedy jíst na doplnění „béček“? Určitě vejce, ořechy, brambory, vločky…


Křemík pro posílení

Stopový minerál křemík růstem vlasů a tedy i vousů. Obstarává také rychlejší růst zlomených kostí. Posiluje pojivovou tkáň.

Dobrý zdroj v potravě: okurka, celer, jahody, zelené fazole, mango…


Na ochranu antioxidanty

Když mluvíme o zdraví vlasů, vousů, kůže a nehtů, je potřeba připomenout také antioxidanty. Na jejich doplňování nezapomínejte. A to nejen z oblíbené čokolády! Jsou třeba pro boj s volnými radikály. Ty se do našeho těla dostanou znečistěným vzduchem nebo také přes spálením poškozenou kůži. A pak se tam chovají opravdu dost ošklivě.

Dodávejte svému organismu omega-3, listovou zeleninu, semínka konopí a lnu…

krátký vous

Podpora hodných bakterií

Člověk má v těle velké množství bakterií. Některé jsou hodné, jiné méně hodné. Je samozřejmě žádoucí, abychom měli v sobě hlavně ty hodné, potřebné. Ty zajistí, že vámi zkonzumované potraviny se co nejvíce v organismu využijí.

Jezte probiotika, kvašené zelí, kefír apod.. A také pivko! Ale pozor! Mělo by to být nějaké nefiltrované a bez konzervantů.